Февраль 27, 2023

Viru vangla lasketiir Jõhvis sai omale nurgakivi

Täna, 27. veebruaril sai omale nurgakivi Viru vangla juurde ehitatav siselasketiir. 2,5 miljonit maksev lasketiir koos parklaga valmib Jõhvis 2023. aasta sügisel.

Viru vangla siselasketiirus saavad 150 vanglaametnikku ning ka teised Ida-Virumaa sisejulgeoleku töötajad hakata käima oma relvaoskusi lihvimas. Siselasketiir ehitatakse eraldiseisva hoonena olemasoleva avavangla kõrvale. Lisaks lasketiirule ja vajalike tehnovõrkude rajamisele võetakse ette ka parkla laiendamise ehitustööd.

„Vanglateenistusel on oluline roll selles, et ka Virumaal oleks võimalik töötada riigi jaoks olulistel ametikohtadel nii Justiitsministeeriumi koosseisus kui Viru vanglas, sh kriminaalhoolduse valdkonnas. Lasketiiru ehitamine pakub olemasolevale lisa. Uued kaasaegsed väljaõppe võimalused on olulised nii vanglateenistujate kui ka teiste piirkonna sisejulgeoleku valdkonna spetsialistide oskuste arendamiseks. Ühtlasi säästab uus lasketiir ametnike tööaega ning hoiab kokku kulusid transpordile,“ ütles justiitsminister Lea Danilson-Järg.

Jõhvi vallavanem Maris Toomel rääkis: „Tunneme heameelt, et siseturvalisuse valdkonnas on taas tehtud samm edasi. Jõhvis ja kogu Ida-Virumaal on jõudsalt edenemas nii justiits-, politsei-, pääste- kui riigikaitse valdkonna areng, mis on suureks toeks kohalikule kogukonnale.“

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Kati Kusmin tõdes, et siseturvalisuse valdkonnas töötavad inimesed on meie riigile äärmiselt olulised. „On tähtis, et Viru vangla töö- ja väljaõppetingimused toetaksid nende igapäevast tegevust ja treeningut. Riigi Kinnisvara ülesanne on luua sisejulgeoleku töötajatele kaasaegset töökeskkonda, kus neid ootavad kvaliteetsed töötingimused ja võimalused end parimal moel täiendada. Meil on hea meel, et saame täna koostöös partneritega asetada nurgakivi vanglateenistusele olulisele ja kaua oodatud hoonele,” rääkis Kusmin.

„Oma igapäevase põhitegevuse kõrval panustab vanglateenistus ka riigi sisejulgeolekusse laiemalt. Lasketiiru rajamine aitab meie teenistujatel oma kõrgetasemelisi oskusi hoida ja arendada. Hea ettevalmistus on vajalik, et olla tugevaks partneriks teistele Eesti sisejulgeoleku asutustele keeruliste olukordade lahendamisel ning hoida Eesti turvalisena,“ rääkis Vanglateenistuse juht Rait Kuuselasketiiru rajamise olulisusest.

Viru vangla koos ümbritseva alaga võtab enda alla 16 hektarit ja hooned 31 198 m2. Ehitatava siselasketiiru suletud netopind on 544 m2. Laiendatavasse parklasse plaanitakse 44 autokohta ning lasketiiru on kavandatud laskmisharjutuste võimalused kaugustelt 5 – 25 meetrit.

Kavandatud hoone on kahekorruseline. Hoone esimesel korrusel asuvad siselasketiir, relvaladu, inventari- ja puhastusruumid. Samuti koolitusklass ja tehnilised ruumid. Teisel korrusel asuvad riietus-, pesemis-, ja puhkeruumid, ventilatsiooniruum ning varustuse ladu.

Kogu arendusprojekti maksumus on ligikaudu 2,5 miljonit, millele lisandub käibemaks. Lasketiiru ja parkla tellija on Justiitsministeerium, ehitaja REVIN GRUPP OÜ, projekteerijad Novarc Group AS ja OÜ EMP A&I. Arhitektid on Inge Sirkel-Suviste ja Pia Tasa-Aunin ning omanikujärelevalvet teostab IB Telora OÜ.

Galerii sündmusest asub siin: https://photos.app.goo.gl/cfn6b8BX2i1x9zBf9